Inloggen

Wachtwoord vergeten?


Heb je nog geen account?
Maak er dan een aan
Mijn favorieten
Er zijn nog geen favorieten toevoegd

FNV Young & United op zekerheidsinspectie in Amsterdamse winkels

23 november 2017

Home

Over de FNV

Perskamer

Persberichten

persarchief
FNV Young & United op zekerheidsinspectie in Amsterdamse winkels
23-11-2017
Annika Heerekop
De jongvolwassenen van FNV Young & United gaan 25 november op bezoek bij winkels in de Amsterdamse binnenstad om te controleren of het personeel wel voldoende zekerheid heeft. Een wereldwijd opererend concern als Inditex, het bedrijf achter winkels als Zara en Pull& Bear, zegt zelf dat het ?stabiel en kwaliteitswerk? biedt aan zijn voornamelijk jonge werkers. Ook stelt het dat 80% van het personeel een vast contract heeft.
Young & United vraagt zich af hoe het gesteld is met de mensen in de Nederlandse winkels en gaat op zekerheidsinspectie. ?Wij gaan zaterdag praten met de mensen in de winkels om te kijken of zo?n bedrijf als Inditex zich aan zijn eigen woorden houdt?, zegt
Sanaa (29) van Young & United. ?En we vragen ze om onze petitie voor meer zekerheid voor jongvolwassenen te tekenen. We gaan dat ook vragen aan de winkelmanager. Als het allemaal klopt wat Inditex zegt, zou het geen probleem moeten zijn dat zij onze petitie
steunen.?
Jonge werkenden willen zekerheid
In 2016 streed FNV Young & United met succes tegen het minimumjeugdloon. Nu richt zij haar pijlen op de groeiende onzekerheid voor jongvolwassenen op de Nederlandse arbeidsmarkt. Want bijna de helft van de werkenden onder de 35 jaar heeft een tijdelijk of
onzeker contract en daarmee een onzeker inkomen. Daar kunnen ze geen toekomst op bouwen. Daarom staan ze nu op voor meer zekerheid. FNV Young & United wil het beeld keren dat jongeren het allemaal wel ?flex? vinden dat ze in onzekerheid moeten leven, omdat
werkgevers niets anders bieden dan driemaanden- of 0-urencontracten. Uit de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden (NEA) uit 2016 blijkt dat 90% van de jongeren wél een vast contract wil.
Flex is geen natuurkracht
?We moeten af van het idee dat de flexibilisering een onvermijdelijke natuurkracht is,? zegt Marco van Moort, campagneleider FNV Young & United. ?Flex is een keuze van werkgevers die het gebruiken om hun ondernemersrisico af te wentelen op hun personeel.
Het blijkt uit
onderzoek dat werkgevers elkaar voornamelijk kopiëren als het gaat om flexibele contracten. Het is een beetje ?als m?n concurrent in de sloot springt, doe ik het ook?. Zo houden ze de race naar beneden onnodig en onterecht in stand.?
Petitie voor meer zekerheid
De jonge werkers van FNV Young & United zijn in september een
petitie gestart om steun te vragen voor hun strijd tegen zekerheid. Al meer dan 10.000 mensen zetten hun handtekening, waaronder raadsleden in Utrecht, Rotterdam en Amsterdam. De komende weken zullen nog meer acties volgen.
Over de FNV
Nieuws
Organisatie
Koers 2017-2021
Onze standpunten
Ons werk
Internationaal
Werken bij de FNV
Perskamer
Persberichten
persarchief
Persvoorlichters
Meld je aan voor de nieuwsagenda
Foto's bestuur